SoftTech, bankacılık uygulamaları konusunda sahip olduğu tecrübeyi, teknolojinin yetenekleriyle birleştirerek finans sektörüne nitelikli çözümler sunmaktadır. Temel Bankacılık Ürünleri olan Mevduat, Krediler (bireysel ve ticari), Şube Dışı Bankacılık Kanalları (internet şube, ATM, POS, Kiosklar, Telefon), Menkul Kıymetler (Yatırım, Portföy, Borsa İşlemleri, Hazine Bonoları vs.), Bireysel Bankacılık (E-cüzdan, Ayrıcalıklı Müşteriler, KGS / OGS sistemleri, Fatura Talimatları, Müşteri Karşılama, Verimlilik ve Karlılık, Kurum Anlaşmaları, Kampanyalar), Muhasebe, Bilanço, Raporlama, Nakit Yönetimi, Fon Yönetimi, Veri Ambarı, Şube Sistemleri ve diğer birçok bankacılık ürününün yazılımlarında SoftTech deneyim sahibidir.

Güvenlik ve performans konularının çok önemli olduğu bu yazılım uygulamalarının birçoğu, kısmen ya da tamamen SoftTech tarafından projelendirilip gerçekleştirilmiş, standartlara uygunluk, birim test, sistem testi ve entegrasyon testi yapılıp müşterilerine teslim edilmiştir.

Halen İş Bankası A.Ş. Şubeleri ve müşterileri tarafından SoftTech'in geliştirdiği birçok bankacılık uygulaması güvenle ve yoğun biçimde kullanılmaktadır.