Uluslararası taşımacılık firmalarını bir araya getiren Logitrans Fuarı’nda,  Lojistik Ödülleri Atlas’ın Jüri Özel Ödülü’nü GullsEye Liman Otomasyon Yazılımı aldı.

Uluslararası taşımacılık firmalarını bir araya getiren LOGITRANS Fuarı, sektörün en prestijli ödül törenine de ev sahipliği yaptı.  Lojistik Ödülleri Atlas’ın, 3’üncü kez sahiplerini bulduğu törende GullsEye Liman Otomasyon Yazılımı’mız Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.
Genel Müdür’ümüz Levent Berkman, tamamen Türk mühendislerinin geliştirdiği 3 boyutlu liman yönetim sisteminin büyük jürinin dikkatini çekmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek, “Limanları bir martının gözü gibi takip edecek otomasyon çözümümüz kısa sürede Türk limanlarındaki yerini alacak. Lojistik proje dalında ödüle değer bulunmamızdan dolayı gururluyum” dedi.

GullsEye Liman Otomasyon Sistemi

GullsEye Liman Otomasyon Sistemi günümüz modern limanlarında verilen Konteyner, RoRo, Genel Yük, Antrepo ve Kapalı ambar hizmet süreçlerini hızlandıran, sağladığı görsellerle kullanıcının işini kolaylaştıran, verimliliği artıran bir otomasyon çözümüdür.
Liman sahalarının büyüklüğü, personel sayısı, ekipman sayısı, gemi trafiği ve yük elleçleme boyutu düşünüldüğünde, limanda bir gün içinde yapılan insan ve makine aktiviteleri binlerce olabilmekte ve yapılan işin organizasyonu gün geçtikçe karmaşıklaşmaktadır.
GullsEye Liman Otomasyon Sistemi ile bu karmaşık ortamlarda verimliliğin ölçülmesi ve artırılması amaçlanmıştır.
Verimliliği, müşteri memnuniyetini ve denetlenebilirliği artırmak için:
Tüm operasyonları, el terminalleri ve dokunmatik ekranlar kullanarak, kablosuz iletişim ile gerçekleyerek, personel ve departmanlar arası iletişimi anında sağlayarak bilgi akışından kaynaklanan gecikmeleri ve iş kayıplarını ortadan kaldırır.
Yapılacak tüm işlerin önceden planlanması ile operasyon maliyetini düşürür ve optimizasyon yetenekleri ile yanlış istiflemeden kaynaklanan gereksiz elleçleme maliyetlerini ortadan kaldırır. Simülasyon yetenekleri ile operasyon sırasında çıkacak çeşitli sürprizlere karşı önceden hazırlıklı olma ve daha etkin bir biçimde müdahale imkanı sunar.
Rıhtımların etkin bir şekilde planlanmasını sağlayarak limanın gemi yanaştırma kapasitesini artırır. İstif sahalarının düzgün planlanmasını sağlayarak limanın istif kapasitesini artırır.
Otomatik iş akışları limanın operasyonel hızını artırır ve iş süreçlerini standartlaştırır.
Operasyonun tüm aşamalarını kayıt altına alır. İzleme ve raporlama araçları ile operasyonel ve mali veriler üzerinde kapsamlı kontrol sağlar.